Меню
Головна
 
Головна arrow Право arrow Адміністративне право
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Призначення адміністративного покарання

Загальні правила призначення адміністративного покарання

Покарання за вчинення адміністративного правопорушення призначається в межах, встановлених законом, що передбачає відповідальність за конкретне адміністративне правопорушення, відповідно до КоАП РФ. При призначенні адміністративного покарання фізичній особі враховуються характер вчиненого ним адміністративного правопорушення, особу винного, його майновий стан, обставини, що пом'якшують адміністративну відповідальність, і обставини, що обтяжують її. У разі призначення адміністративного покарання юридичній особі враховуються характер вчиненого ним адміністративного правопорушення, його майновий і фінансовий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують адміністративну відповідальність. Призначення адміністративного покарання не звільняє особу від виконання обов'язку, за невиконання якої адміністративне покарання було призначено. Ніхто не може нести адміністративну відповідальність двічі за одне і те ж адміністративне правопорушення.

У разі вчинення адміністративного правопорушення у сфері дорожнього руху та зафіксованого з використанням працюючих в автоматичному режимі спеціальних технічних засобів покарання призначається у вигляді адміністративного штрафу. При цьому розмір штрафу повинен бути найменшим в межах санкції застосовуваної статті Особливої частини КоАП РФ [45. Ст. 4.1].

Обставини, що пом'якшують адміністративну відповідальність

Кодекс РФ про адміністративні правопорушення відносить до них: 1) щире розкаяння особи, яка вчинила адміністративне правопорушення; 2) добровільне повідомлення особою про вчинене ним адміністративне правопорушення; 3) запобігання особою, яка вчинила адміністративне правопорушення, його шкідливих наслідків, добровільне відшкодування завданого збитку або усунення заподіяної шкоди; 4) вчинення адміністративного правопорушення у стані сильного душевного хвилювання (афекту) або при збігу тяжких особистих чи сімейних обставин; 5) вчинення адміністративного правопорушення неповнолітнім; 6) вчинення адміністративного правопорушення вагітною жінкою або жінкою, яка має малолітню дитину, тобто не досягла 14 років.

Суддя, орган, посадова особа, розглядають справа про адміністративне правопорушення, можуть визнати пом'якшуючими обставини, не зазначені в Кпап РФ або в законах суб'єктів РФ про адміністративні правопорушення [45. Ст. 4.2].

Обставини, що обтяжують адміністративну відповідальність

Кодекс відносить до них: 1) продовження протиправної поведінки, незважаючи на вимогу уповноважених на те осіб припинити її; 2) повторне вчинення однорідного адміністративного правопорушення, якщо за вчинення першого адміністративного правопорушення особу вже було піддано адміністративному покаранню, за якою не минув річний термін з дня закінчення виконання постанови про його призначення; 3) втягнення неповнолітнього у вчинення адміністративного правопорушення; 4) вчинення адміністративного правопорушення групою осіб; 5) вчинення адміністративного правопорушення в умовах стихійного лиха або за інших надзвичайних обставин; 6) вчинення адміністративного правопорушення у стані сп'яніння.

Суддя, орган, посадова особа, що призначають адміністративне покарання, залежно від характеру вчиненого адміністративного правопорушення може не визнати певну обставину обтяжуючою. Перераховані обставини не повинні враховуватися як обтяжуючі, якщо передбачено в якості кваліфікуючої ознаки адміністративного правопорушення відповідними нормами про адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення [45. Ст. 4.3].

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Види адміністративних покарань
Адміністративне покарання
Правові наслідки застосування адміністративних покарань, види встановлюваних ними правоограничений
Наслідки застосування правоограничения обумовлених адміністративним покаранням
Обставини, що пом'якшують адміністративну відповідальність
Обставини, що пом'якшують відповідальність за проступки
Обставини, що обтяжують адміністративну відповідальність
Обставини, що обтяжують відповідальність за правопорушення
Обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність за вчинення податкового правопорушення
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси