Меню
Головна
 
Головна arrow Менеджмент arrow Репутаційний менеджмент
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Криза переходу з любительського спорту вищих досягнень в професійний спорт

Він є відносно новим для російських спортсменів, оскільки спорт в радянські часи вважався аматорським. У сучасних спортсменів, які працюють за контрактом, виникають наступні проблеми:

o необхідність високої самоорганізації та жорсткої дисципліни;

o повна підпорядкованість умовами професійного контракту;

o необхідність придбання нових знань (юридичних, економічних, вивчення іноземної мови та ін), необхідних для самостійної тренувальної роботи і загальної орієнтації у світі професійного спорту;

o вдосконалення виконавської майстерності, оскільки професійний спорт робить ставку на видовищність виступів у будь-якому виді спорту;

o підтримання працездатності та гарної фізичної форми без допінгу, ведення здорового способу життя;

o завоювання авторитету в середовищі професіоналів.

Про вихід з даної кризи свідчать стабільно високі результати в турнірах професіоналів, популярність і визнання, а також високі гонорари спортсмена.

Криза переходу від кульмінації спортивної кар'єри до її завершення, а початок нової кар'єри. Даний криза настає в зв'язку з закономірною стабілізацією, а потім і зниженням спортивних результатів після кількох років перебування в спорті вищих досягнень або професійному спорті. Однак більшість спортсменів хочуть відкласти відхід зі спорту. Для цього їм необхідно вирішити як мінімум дві проблеми:

o знайти нові резерви для підтримки високих результатів на основі індивідуалізації всіх сторін підготовки і максимального використання своїх сильних сторін;

o підготуватися до відходу зі спорту і вибрати нову кар'єру.

Криза завершення спортивної кар'єри і переходу до іншої кар'єрі. Як правило, він пов'язаний з докорінною зміною місця спорту в житті людини і тягне за собою і усвідомлення цінності своєї особистості тепер вже не в ролі спортсмена. Початок нової професійної кар'єри пов'язане з формуванням нового образу життя, придбанням не тільки нових професійних якостей, але і захоплень, інтересів, кола спілкування.

Не менш важливою життєвою метою є створення власної сім'ї або перебудова стосунків у сім'ї. Успішне подолання цього останнього кризи проявляється в успішній кар'єрі відомого спортсмена в новій сфері діяльності. Нерідко відомі на весь світ спортивні кумири стають шоуменами, акторами, громадськими діячами, підприємцями. Держдума РФ, наприклад, останнім часом суттєво поповнилася спортивними зірками. Думається, що кар'єрному просуванню колишніх спортсменів на новому терені дуже допомагає завойований у спортивних баталіях авторитет.

Крім професійних кар'єрних ризиків не можна не враховувати життєві кризи, з якими неминуче стикається будь-яка особистість. Для ефективного управління своєю долею і кар'єрою людина повинна вміти долати будь життєвий криза. Як зазначав видатний радянський психолог Л. с. Вигодський, кризи - це не тимчасовий стан, а шлях внутрішнього життя, вони дають шанс змінити себе, відкрити нові здібності і можливості, навчитися спілкуватися зі своєю підсвідомістю, яке й допомагає знайти вихід з важкої ситуації. Накопичений успішний досвід виходу з життєвих криз навчає людину перемагати себе і перемагати обставини, він починає по-іншому дивитися на життя, стає більш зрілою особистістю, що, безсумнівно, сприяє більш успішному кар'єрному просуванню.

Основні життєві кризи виникають при проходженні людиною певного вікового відрізку, який характеризується певними особливостями розвитку особистості. Психологи виділяють наступні вікові кризи, властиві дорослому, соціально активній людині.

Криза 30 років. Людина оцінює зроблене і вже набагато більш тверезо дивиться в майбутнє. Багато в цьому віці починають активно займатися кар'єрою, інші, навпаки, намагаються знайти сенс життя в сім'ї та загальнолюдських цінностях.

Криза 40-45 років. Людина починає замислюватися про старості, з'являються перші зморшки і сиве волосся, дають про себе знати хвороби. У боротьбі зі старістю, що насувається одні поринають у світ задоволень і гострих відчуттів, інші з головою йдуть в роботу, треті шукають порятунку в релігії, філософії.

Для того щоб подолати вікову кризу і продовжити успішний кар'єрний шлях, людині необхідно вирішити свої, властиві тільки його віком, протиріччя. Їх специфіка визначається як історією попереднього життя, так і соціальною ситуацією конкретного вікового періоду. При цьому в кожному віковому періоді виділяється певна провідна діяльність, очевидно, що для дорослої людини це професійна діяльність, спілкування, пізнання. Розвиваючись у цій сфері, людина знаходить ресурси для благополучного переходу в наступний віковий період.

Слід помститися ще ряд кар'єрних ризиків, які виникають в тому випадку, коли успішна кар'єра вже склалася. Як зазначав відомий експерт в області менеджменту Том Пітерс, поразки, а зовсім не успіх, змушує світ крутитися, оскільки поразка, як правило, означає, що хтось вийшов за межі зони комфорту і отримав корисні уроки. А ось кар'єристів, які досягли поставлених цілей, підстерігають якісь пастки. Розглянемо деякі з них.

Нікому не потрібен. Часом, відсутність невдач і конкуренції в кар'єрі означає, що обраний співробітником шлях знаходиться в стороні від основної діяльності компанії. Така доля часто осягає консультантів, експертів і радників, які бралися не стільки під реальну задачу, скільки в результаті "моди" або раптового капризу першої особи. В результаті високооплачуваний працівник, який займався якимись "інноваційними стратегічними дослідженнями", до свого неймовірного здивування виявляється звільненим у той момент, коли впевнений, що кар'єра вдалася. Подолати цю пастку можна, якщо діяльність працівника органічно вмонтувати в життя всієї компанії.

Застаріла посаду. Будь-яка компанія в своєму розвитку переходить з однієї фази в іншу, при цьому деякі структурні елементи колишньої щаблі розвитку успадковуються новою сходинкою і залишаються з нею ще деякий час. Однак вони обов'язково відімруть по мірі розвитку компанії. Начальник, який очолює стару структуру, незалежно від його колишніх досягнень і нагород, рано чи пізно буде звільнено через ліквідацію даної посади.

Не беручи змін, намагаючись зберегти колишній звичний статус, старі структури активно намагаються втручатися у виробничий процес, доводячи власну значимість, а насправді - заважаючи оптимізації виробництва і прискорюючи вирішення своєї долі. У результаті час, яке могло бути витрачено на навчання новим технологіям, перекваліфікацію і підготовку до старту нової кар'єри витрачається марно.

Страх розлучитися з комфортом. Ця пастка підстерігає найуспішніших "кар'єристів" і найбільш професійних працівників. Зазвичай цільні натури все своє життя намагаються спланувати, розписати по конкретних дій, врахувати різні ризики, проаналізувати фактори "за" і "проти" - і це у багатьох відношеннях правильно. Такі співробітники роблять надійну, хоча і поступову кар'єру, і не схильні змінювати місце роботи протягом довгих років, тим самим проходячи повз хороших кар'єрних можливостей. Такі люди часто залишаються на узбіччі кар'єри саме в силу дуже високої обережності, а не з-за відсутності компетентності, досвіду. Звичка до комфортної, стабільного життя - найбільш небезпечна пастка, оскільки вона міцно утримує від спроб йти далі по кар'єрних сходах.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Освітній криза при переході дошкільнят у початкову школу
Досягнення кінцевого результату
СПОРТ. ІНДИВІДУАЛЬНИЙ ВИБІР ВИДІВ СПОРТУ АБО СИСТЕМ ФІЗИЧНИХ ВПРАВ
Вибір видів спорту або систем фізичних вправ
Кризи професійного розвитку
Фізична культура і спорт у вільний час
Міністерство спорту Російської Федерації (Мінспорту Росії)
Закони функціонування вищої нервової діяльності
Торгові кризи XIX в
Адміністративне управління та адміністративно-правове регулювання у галузі спорту
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси