Меню
Головна
 
Головна arrow Маркетинг arrow Теоретичні основи товарознавства і експертизи
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Інформація для споживача та експлуатаційні документи

Відомості про товар забезпечують можливість компетентного вибору товару, тому виробник і продавець зобов'язані своєчасно надавати споживачеві і (або) покупцеві всю необхідну та достовірну інформацію про пропоновані дня реалізації товари.

Інформація в залежності від виду та технічної складності товару повинна бути представлена у вигляді текстового документа (паспорти, керівництва по застосуванню та ін), виконаного російською мовою і прикладається безпосередньо до конкретного товару, або у вигляді маркування. Містяться в документі або на маркуванні відомості не повинні бути повними та достовірними.

До технічним документам, куди входить інформація про конструкції і споживчих властивостях побутової техніки, відносять експлуатаційні документи.

Зміст експлуатаційних документів на території Росії регламентовано ГОСТ Р 2.606-2006 "Експлуатаційні документи виробів побутової техніки" і ГОСТ Р 51772-2001 "Апаратура радіоелектронна. Експлуатаційні документи. Види і правила виконання", ГОСТ Р ІСО/МЕК 37-2002 "Споживчі товари. Інструкції по застосуванню. Загальні вимоги" Основними видами таких документів є керівництва по експлуатації, паспорта, етикетки.

Керівництво з експлуатації - документ, призначений для забезпечення споживачів усіма відомостями, необхідними для правильного використання або обслуговування виробу. Він містить опис конструкції виробу, принципу дії, відомості, необхідні для правильної експлуатації (використання, зберігання) та технічного обслуговування, а також основні параметри і характеристики, гарантовані підприємством-виробником.

Основні розділи посібника: загальні вказівки, технічні дані, комплект постачання, вимоги по техніці безпеки, пристрій виробу, підготовка до роботи, порядок роботи, технічне обслуговування, правила збереження, можливі несправності та методи їх усунення, свідоцтво про приймання, гарантійні зобов'язання, ціна, додатки.

Паспорт - експлуатаційний документ, що засвідчує гарантовані виробником основні параметри і характеристики виробу. Він включає в себе наступні відомості: загальні вказівки, технічні дані, комплект постачання, свідоцтво про приймання, гарантійні зобов'язання, піна.

Експлуатаційні документи не є обов'язковими.

Інструкції по застосуванню споживчих товарів входять в комплект поставки виробів та призначені мінімізувати ризик нанесення збитку виробу і його наслідки.

Вони повинні чітко ідентифікувати виріб, тип споживача і його можливості, у разі необхідності - передбачуване застосування виробу; містити всю інформацію, необхідну для правильного та безпечного застосування виробу, технічного обслуговування і ремонту; попереджувати неправильне застосування виробу. У більшості країн виробник зобов'язаний включати до інструкції таку застережливу інформацію відповідно до вимог законодавства.

Крім того, в інструкціях повинні бути відомості про призначення та експлуатації, транспортування, складання, встановлення, догляді, обслуговуванні, діагностиці відмов, знищення, вилучення вироби і відходів з належним урахуванням забезпечення інтересів безпеки й охорони навколишнього середовища. Необхідна також інформація про аспекти застосування товару, що стосуються питань збереження енергії та ресурсів. В інструкціях слід відображати: контроль з боку дорослих, носіння спеціального одягу, ризики, яким можуть піддаватися такі групи споживачів, як діти, літні люди та інваліди.

Інструкції виробів з обмеженим безпечним або ефективним терміном служби повинні включати рік виробництва, дату закінчення терміну.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Обов'язкові вимоги до інформації про товари для споживачів
Інформація для споживача в рекламі товарів
Графік документообігу
Інформація про документи у сфері стандартизації, їх опублікування та поширення
Законодавчі документи, джерела інформації, аудиторські процедури
ПОВЕДІНКА СПОЖИВАЧА У РИНКОВІЙ ЕКОНОМІЦІ
Основні законодавчі та нормативні документи
Управління поведінкою споживачів
Система аналітичних фінансових документів як інформаційна основа фінансового менеджменту
Основні законодавчі та нормативні документи
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси