Меню
Головна
 
Головна arrow Економіка arrow Оподаткування комерційної діяльності
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Введення

Процес вивчення викладеного матеріалу спрямований на формування компетенцій:

o здатність до узагальнення, аналізу, сприйняття інформації, постановці мети та вибору шляхів її досягнення;

o готовність застосовувати економічні закони і теорії, визначати економічні показники;

o здатність до організації податкового менеджменту, застосовуваного в бюджетно-податковій сфері для розрахунку податків в різних сегментах ринкової економіки;

o здатність до роботи в податкових органах по організації адміністрування бюджетних доходів, джерел фінансування дефіциту бюджетної системи;

o професійності підготовки до контролю за правильністю і повнотою обчислення податкових виплат; до роботи з фінансового контролю, що здійснюється підрозділами внутрішнього фінансового аудиту господарюючих суб'єктів.

Вивчивши посібник, студенти будуть:

знати

o основні теоретичні положення про податки і збори, напрямки сучасної податкової політики російської держави в області оподаткування юридичних осіб;

o принципи і концепції оподаткування організацій на федеральному рівні;

o основні федеральні податки і елементи цих податків;

o основні види податкової відповідальності за податкові правопорушення;

вміти

o розраховувати платежі по федеральних податків і зборів, що сплачуються організаціями;

o розрахувати податкове навантаження організацій, формовану федеральними податками та зборами;

o самостійно виробляти податкові розрахунки і складати податкові декларації;

o аналізувати конкретні ситуації в області оподаткування юридичних осіб і правильно застосовувати на практиці отримані знання;

володіти методикою

o розрахунків з обчислення податкових зобов'язань і зборів юридичних осіб перед бюджетом усіх рівнів;

o розрахунку сум податкових платежів та заповнення податкових декларації;

o роботи з законодавчими актами і нормативно-довідковими матеріалами.

Після вивчення навчально-практичного посібника учні зможуть адаптуватися до сучасної економічної ситуації, а кожен працівник практичної сфери діяльності знайде відповідь на виниклі питання і неоднозначні трактування податкового законодавства Російської Федерації. На жаль, Податковий кодекс РФ складений таким чином, що без рекомендаційних листів Мінфіну РФ або рішеннями ВАС РФ по тій або іншій ситуації розібратися досить проблематично. Автором висвітлено проблематичні питання в частині оподаткування доходів та витрат платників податків.

Характеристика Російської системи оподаткування

Невід'ємною частиною будь-якої держави в будь-які часи є податкова система, основна мета діяльності якої полягає у забезпеченні поточних потреб держави. Проте держава може реально використовувати податки через фіскальну і стимулюючу функції тільки в тому разі, коли в суспільстві створена атмосфера поваги до податку, заснована на розумінні існування податкової системи і правил справляння податків.

Початок створення сучасної податкової системи Російської Федерації було покладено в грудні 1991 р. з ухваленням пакету законопроектів про податкову систему, що встановлює перелік податків, зборів, мит та інших платежів, та визначає права та обов'язки платників податків та податкових органів. Податковим законодавством застосована класифікація податків за принципом адміністративного устрою: федеральні податки і збори податки і збори суб'єктів Російської Федерації (регіональні податки і збори) і місцеві податки і збори. У період з 1992 р. по теперішній час склад податків і зборів зазнає постійні зміни, і на практиці використовується "проміжний" варіант переліку федеральних, регіональних і місцевих податків, який включає в себе елементи, що діяли раніше, принципів і нових положень, встановлених Податковим кодексом Росії. Це є відображенням нових тенденцій економічного розвитку та реформ державного управління. На малюнку представлена структура податкової системи за видами податків і зборів. Податки і збори, встановлені Податковим кодексом Рф (НК РФ) і обов'язкові до сплати на всій території Російської Федерації (ст. 12 НК РФ).

Структура податкової системи за видами податків і зборів

Регіональні податки встановлюються Податковим кодексом РФ і законами суб'єктів Російської Федерації. При встановленні регіональних податків законодавчими органами суб'єктів Російської Федерації визначаються податкові ставки в межах, встановлених Податковим кодексом РФ, порядок і терміни сплати податку, податкові пільги та інші самостійні рішення у відповідності з встановленими загальними принципами оподаткування.

Місцеві податки також встановлюються Податковим кодексом РФ і нормативними правовими актами представницьких органів муніципальних утворень. Представницькі органи місцевого самоврядування в межах своїх повноважень мають право встановлювати податкові пільги, підстави і порядок їх застосування, включаючи встановлення розміру неоподатковуваної суми для окремих категорій платників податків. Таким чином, один і той же вид податку може мати різні ставки, категорії платників податків та порядок сплати в залежності від місця його справляння. Порядок обчислення податків і зборів Податковим кодексом РФ встановлено з урахуванням особливостей ведення підприємницької діяльності за окремими секторами економіки.

Невід'ємною частиною податкової системи Росії є податки, встановлені спеціальними податковими режимами. Це особливий порядок обчислення і сплати податків та зборів протягом певного періоду часу, який застосовується у випадках, встановлених Податковим кодексом РФ.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси