Меню
Головна
 
Головна arrow Менеджмент arrow Стратегічний менеджмент
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Міжнародні стратегії та фінансове планування

Міжнародна діяльність справляє значний вплив на процес фінансового планування в організаціях. Є цілий ряд питань, з якими можна зіткнутися на шляху інтернаціоналізації бізнесу. Насамперед, мова йде про фінансове планування. Проблеми, які можуть виникнути у фінансовому плануванні, включають:

- наявність достатніх для міжнародної діяльності грошових коштів;

- мінливість обмінних курсів валют;

- переоцінку валют;

- національні особливості оподаткування;

- проблеми вивезення грошових коштів з-за кордону;

- проблеми цін при внутрішньофірмової передачі;

- оцінку показників закордонних дочірніх фірм.

Обговоримо кожну з цих проблем докладніше.

Наявність грошових коштів. У минулому, коли компанії ставали міжнародними, для збільшення грошових коштів на діяльність за кордоном зазвичай спиралися на місцеві джерела. Однак поява глобального фінансування в більшості своїй поклало кінець цій практиці. В даний час загальновизнано, що переказ грошових коштів з однієї країни в іншу або ж взяття грошей у борг на міжнародному валютному ринку часто менш дорогий спосіб, ніж опора на місцеві джерела. Диференційована у світовому масштабі вартість грошей дозволяє компаніям знижувати ціну отримання капіталу і скорочувати масштаби використання внутрішньої заборгованості (наприклад, в тому випадку, коли дочірня компанія бере кошти в борг у материнської компанії, можна більш гнучко використовувати грошові кошти). Однак існує потреба в тому, щоб кожна дочірня компанія адаптувалася до місцевої фінансової практиці і фінансовим організаціям. Основні труднощі пов'язані з об'єднанням місцевих дочірніх компаній в загальний консолідований баланс. Існують також проблеми з переказом грошових коштів. І ті, і інші можуть призвести до додаткових витрат.

Коливання курсів обміну валют. Це становить певну проблему. Однак багато багатонаціональні компанії купують валютні опціони, що гарантують конвертованість за певною ціною. Інші компанії розробили стратегії зустрічної торгівлі, при яких вони отримують товари в обмін на валюту або в обмін валюти отримують товар і продають його, отримуючи гроші де-небудь в іншому місці.

Переоцінка валют. Це воістину головний біль для міжнародної компанії. Вони схильні їй у зв'язку з великим обсягом обмінних операцій на біржах, а також з-за того, що на їх чисті активи в різних валютних областях виявляються всілякі впливу. Все це призводить до того, що багато компаній вводять практику валютного страхування, яка розроблена, щоб звести до мінімуму вплив коливань обмінного курсу.

Проблема оподаткування. Це та проблема, з якою доведеться зіткнутися в будь-яких процесах фінансового планування, проведеного з міжнародними цілями. Компанії можуть намагатися зменшити виплати податків, коли це тільки можливо; вони можуть намагатися забезпечити звільнення своїх прибутків від оподаткування, можуть укладати угоди про подвійне оподаткування і т. д. Однак все ще існує значна ступінь невизначеності у зв'язку з впливом багатьох факторів.

Вилучення грошових коштів. Компанії намагаються обійти цю єдину в своєму роді проблему введенням широкого набору політичних засобів і процедур, таких як виплата головної компанії дивідендів з оподаткуванням їх джерела; застосування ліцензійних платежів і гонорарів керуючим материнської компанії, які звільняються від оподаткування в країні-господаря; виплата позик і відсотків всередині компанії.

Ціноутворення при внутрішньофірмової передачі. Ця проблема зазвичай включає маніпулювання внутрішніми товарами і послугами, розроблене для того, щоб грошові кошти переміщалися по всьому світу. Воно може включати декілька специфічних завдань, зокрема:

- максимізацію прибутку після оподаткування;

- переказ грошових коштів в тих випадках, коли є зміни в паритетах валют;

- необхідність уникнення урядових обмежень;

- організацію контролю за іноземними дочірніми компаніями;

- вплив на заявлені показники прибутку.

Ця не проста для реалізації система, що припускає

значні витрати і безліч паперової роботи. При цьому існує можливість помилок, які можуть дуже дорого коштувати міжнародної компанії.

Оцінка показників дочірніх компаній. Ця проблема пов'язана з існуванням різних режимів оподаткування та торгівлі. Хоча компанія може вирішити, що кожна з дочірніх компаній повинна мати одні і ті ж стандарти фінансових показників, явно існує необхідність брати до уваги питання ціноутворення при внутрішньофірмової передачі і місцеві умови.

Підсумки і висновки

Існує ряд причин звернення уваги корпорацій до можливостей міжнародного бізнесу. Основними з них є наступні: чинники виштовхування або обмежені можливості розвитку на національному ринку; фактори втягування або поява привабливих перспектив для інтернаціоналізації бізнесу.

Міжнародний бізнес стикається з низкою серйозних труднощів, типовими з яких є:

- проблеми у вирішенні того, якими і наскільки різними повинні бути продукти (послуги), щоб бути привабливими для різних закордонних ринків;

- можливі проблеми з курсами і перекладами валют;

- проблеми, пов'язані з прогнозом витрат і прибутковості;

- компанія буде піддаватися впливу різних культур, що може створити значні управлінські проблеми;

- зазвичай виникають проблеми вибору оптимальної структури для міжнародного бізнесу, оподаткування та ціноутворення;

- часто високий політичний ризик.

Найбільш відомими напрямами міжнародного стратегічного розвитку є наступні: дочірнє підприємство в повній власності; спільне підприємство; ліцензування; договір про франшизу; офшорне виробництво; експорт та імпорт.

Специфіка фінансового планування визначається наступними проблемами: мінливість обмінних курсів валют; переоцінка валют; національні особливості оподаткування; можливі труднощі з вивезенням грошових коштів з-за кордону; проблеми цін при внутрішньофірмової передачі; проблеми оцінки показників закордонних дочірніх фірм.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

СТРАТЕГІЇ МІЖНАРОДНОГО РОЗВИТКУ КОРПОРАЦІЙ
Планування та облік корпоративних фінансів
Фінансове планування на підприємстві
ФІНАНСОВЕ ПЛАНУВАННЯ
Фінанси і фінансові стратегії
Підсумки і висновки
Підсумки і висновки
Підсумки і висновки
Підсумки і висновки
Підсумки і висновки
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси